Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Tuto ne Cs per bots-Zbot

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
avatar


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Tuto ne Cs per bots-Zbot   Thu Dec 25, 2008 12:00 am

Kete tuto e bera per cs ,se si filet qe i kemi mare nga interneti si skins,maps,bots etj ti vendosim ne cs.

me se pari marim e bejme tuto e bots ,se si te venosim botat ne cs,(per ata qe nuk i kane te instalume botat dhe deshirojne te luajne me ta)-Zbot einstalojme nga google apo ndonje faqe tjeter.
1.hapim folderin zbot >pastaj perseri nje folder zbot> cstrike> dhe dalin filet...

Pastaj hapim diskunC: apo D: nvaret ku e keni instaluar conterin ju (une ne C dhe shkojme program file,pastaj valve dhe hyjme ne cstrike: dhe kur do hyjme do ta shohim nje follder qe quhet Dlls.pastaj hyjme ne zbot folder dhe tek folderi Dlls marim nje file qe quhet zbotcz.dll dhe e zhvendosim te folderi ku e keni intalur cs ne Dlls.pastaj e njejta procedure ndosh edhe ne folderet:sound edhe sprites vetem se te sound.pastaj ne folderin zbot na kane mbetur edhe 6 file dhe ato file i vendosim ne VALVE>CSTRike ,aty dikund ne cstrike(vetem mos gaboni ti vendosni ne ndonje follder .kjo perfundoi hini ne cs e beni nje server pastaj kontrolloni a ju bejne botat shtypni add_bot dhe do ta shikoni se gjithqka ka perfunduar.edhe per filet si scins maps,models ndodh e njejta prcodure ,d.m.th i vendosni nga scinsat follderin ne models ,map ne follderin maps. e keshtu me radhe. per ndonje pacartesi me pyetni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

Tuto ne Cs per bots-Zbot

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Multimedia :: Lojra/Games -