Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Tuto ne CS per scins

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
avatar


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Tuto ne CS per scins   Thu Dec 25, 2008 12:23 am

Kjo tuto eshte se si ti instalojme scins-at ne conter p.r.sh nje arm ta bejme me ndryshe ,me ngjyre tjeter etj.
edhe qe pe pershkruj per modelet e armeve:

Modelet e armeve

Hapi i pare:
hape folderin MODELS qe gjendet VALVE>>>CSTRIKE>>>MODELS

kur i downlodon prej netit skinsat si p.r.sh Ak47, ne te gjenden do files si :

-p_ak47.mdl
-w_ak47.mdl
-v_ak47.mdl
-Readme/Credits
-Render Image

Kujdes :nese ne folderin e downloduar gjenden 3 .mdl files por me emra si keto mos i hap se te prishin conterin:
-p_Ak.mdl
-w_Ak.mdl
-v_Ak.mdl

ato duhet te jene vetem me emer te vertete si:

-p_ak47.mdl
-w_ak47.mdl
-v_ak47.mdl

pasi i ke mare kto 3 file i vendos ne MODELS (mos haro): duhet ti vendosesh ne VALVE>>>CSTRIKE>>>MODELS

Kjo perfundoi.

Por nese ke downloduar nga neti file Shield Models per Pistols/grenade si:
-p_shield_deagle

atehere ate file apo ato file duhet ti dergosh (paste) VALVE>>>CSTRIKE>>>MODELS>>>SHIELD

.Edhe kjo perfundoi.

Nese ke instaluar MODELS-a te lojtareve si Counter-Terrorist:si p.r.sh:
-urban.mdl
-gign.mdl

atehere ti ato file duhet ti dergosh ne VALVE>>>CSTRIKE>>>MODELS>>>PLAYER

PERfundoi edhe kjo.

mbas instalimit te skinsave armeve,shields apo player ti hin ne CS start a new game/Lan Gam edhe shikojji skinsat e tu .

Per fund: qka nese kur te fillojsh nje loje te re loja nuk celet sepse ke mare nje scins te keq .atehere hyr ne net dhe downlodo skinsa te ri ,dhe dergoji(paste) ne folderet ku duhet (shpjegimi eshte nalt) .per cdo gje qe ju nevojitet vetem me kalzoni ,une do tju ndihmoj me gjithe qejf.

Edhe Mos te haroj scinsa te ndryshem mund te gjesh tek faqja www.fpsbanana.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

Tuto ne CS per scins

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Multimedia :: Lojra/Games -