Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Si Te Krijome Nje Logo (Kosova)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Si Te Krijome Nje Logo (Kosova)   Fri Dec 26, 2008 5:14 am

Si Te Krijome Nje Logo (Kosova)
Tutorial: Si Te Krijome Nje Logo (Kosova)
Autor: 3D.

Se pari e hapim nje document me permasa 322 me 303

e krijome nje layer te ri e bjeme nje selektim ne form te rrumbullaket
edhe e ngjyrosim me nje ngjyre te qfare doshme mandej shkojme blending options/gradien overlay
edhe e zgjedhim kete gradienmandej shkojmeedhe shkojme select/modify/contract edhe e bejme 6 pixelsedhe e ngjyrosim me ngjyre te klatershkojme te layer qe e kemi ngjyrosur me ngjyre te klater edhe shkojme blending options/inner shadow
edhe i bejme si ne foto


tash e marim nje foto te kosoves i selektojm yjet dhe harteni zhvendosim ne logon qe jemi duke e punuar edhe e mbajm ctrl + t edhe e zvoglojm e bejme qe ti pershtatet logose krijome nje layer te ri edhe e bejme me stil te gjamit, ja japim form me te mire ctrl + tedhe se fundi shkojme klikojme tek backgroundi edhe e krijome nje layer te ri edhe e bejme selektim ne kete form edhe e ngjyrosim me ngjyre te zezedhe shkojme filter/blur/gussian blur edhe aty e bejme 9,8 edhe e shikojme rezultanin perfundimtar


__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

Si Te Krijome Nje Logo (Kosova)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Dizajni kompjuterik :: Mësime tutorial per dizajn -