Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Laptopët arritën numrin e desktopëve në vitin 2008

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Laptopët arritën numrin e desktopëve në vitin 2008   Sat Dec 27, 2008 8:13 am


Një agjenci njujorkeze për hulumtime të tregjeve ka publikuar anketat mbi shitjen e kompjuterëve gjatë vitit 2008, i cila është shënuar edhe si “viti i laptopëve”.

Rezultatet paraprake deri tek të cilat ka ardhur kompania iSupply kanë treguar se në tregun botëror në vitin 2008 ka dominuar shitja e laptopëve në krahasim me desktop kompjuterët.

Hulumtimi ka treguar se shitja e laptopëve është rritur për 40 për qind në krahasim me vitin 2007, derisa shitja e kompjuterëve klasik ka rënë për 1.3 për qind, zbulon agjencia e lajmeve AP.
Shitja e kompjuterëve laptopë, celularëve dhe pajisjeve që kanë qasje në internet në vitin 2008 ka përjetuar ekspansion të plotë që sqaron “kërkesën e madhe” për internetin i cili cdo ditë e më shumë ka përdorues.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

Laptopët arritën numrin e desktopëve në vitin 2008

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Qendra e forumit :: Kushtet e përdorimit & Lajmërime -