Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Si te instalojm Lojra JAVA ne Samsung E900

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Si te instalojm Lojra JAVA ne Samsung E900   Mon Dec 29, 2008 8:35 am

Se pari ju duhet te keni nje loje.
Duke perdorur pc studio/bluetooth , transferoni filet .jar & .jad tek "Other Files"
Pasi ti keni bere keto , dilni nga "Other Files" per te shkuar ne desktop.
Shtypni *#9998*5282#
Zgjedheni "Install MIDlet"
Tani do te ju shfaq nje sektor per password , shtypeni kete 235282
Pasi ta keni ber kete , zgjedheni filen .jad dhe shtypni Install.
Tani , loja eshte instaluar me sukses.
Lojen do ta gjeni ne " apps > java world > my games!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

Si te instalojm Lojra JAVA ne Samsung E900

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Panelli i kontrollit :: Telefoni/Televizioni -