Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Lidhshmeria e 11 shtatorit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Lidhshmeria e 11 shtatorit   Wed Dec 24, 2008 12:09 pm

Lexojeni me kujdes te shtuar...

1) New York City ka 11 shkronja...
2) Afghanistan ka 11 shkronja...
3) Ramsin Yuseb (Terroristi qe tentoi te shkatrronte Kullat Binjake ne 1993) ka 11 shkronja...
4) George W Bush ka 11 shkronja...

Nqs nuk besoni ja me shum Lidhmeri:

1) New York eshte shteti i 11-te i SHBA-se.
2) Avioni i pare qe goditi Kullat Binjake ishte avioni me numer udhetimi 11.
3) Ky avion kishte te regjistruar 92 pasagjere. 9 + 2 = 11
4) Avioni me numer udhetimi 77, i dyti qe goditi Kullat Binjake, kishte te regjistruar 65 pasagjere. 6 + 5 = 11
5) E gjithe kjo ndodhi me 11 Shtator, ose 9/11 sic njihet ne publik. 9 +1+ 1 = 11
6) Ky kombinim numrash (911) eshte i njejte me numrin e telefonit per Emergjencat ne SHBA. 9 + 1 + 1 = 11.

Koincidenca...? Vazhdon!

1) Numri total i viktimave ne te dy avionet eshte 254. 2 + 5 + 4 = 11.
2) 11 Shtatori eshte dita e 254 e vitit kalendarik. Serish 2 + 5 + 4 = 11.
3) Bombardimet ne Madrid ndodhen me 3/11/2004. 3 + 1 + 1 + 2 + 4 = 11.
4) Tragjedia e Madridid ndodhi fiks 911 dite mbas tragjedise ne New York.

Tani gjerat behen edhe me te cuditshme:

Pervec vizave dhe yjeve qe formojne flamurin e SHBA-se, ky shtet ka nje simbol tjeter me te cilin njihet ne bote, Shqiponjen. Teksti i meposhtem eshte shkeputur nga Kurani:

"Nje bir i Arabise do te zgjoje friken e Shqiponjes.
Zemerimi i Shqiponjes do te godase gjithe tokat e Allahut edhe pse nje pjese e ketyre tokave do te gezohen per kete. E megjithate zemerimi i Shqiponjes do te pastroje tokat e Allahut dhe paqe do te jete serish."

Ky eshte paragrafi numer 9.11 ne Kur'an.

Nese je akoma i pabindur provo kete gje si me poshte:

Hap Microsoft Word dhe bej si vijon:

1. Shkruaj me te medha Q33 NY. Ky ishte emri teknik i avionit te pare qe goditi Kullat Binjake.

2. Selektoje tekstin Q33 NY.

3. Zmadhoje fontin ne masen 48.

4. Ndryshoje emrin e fontit ne WINGDINGS!

Cfare mendon tani !!?
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

Lidhshmeria e 11 shtatorit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Shkencat natyrore :: Shkencat e tjera natyrore -