Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Rritet numri i përdoruesve të kompjuterëve Mac

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Rritet numri i përdoruesve të kompjuterëve Mac   Sun Jan 04, 2009 5:45 amKompania Net Applications ka publikuar të dhënat paraprake mbi pjesëmarrjet e sistemeve operative të cilët i përdorin njerëzit në mbarë botën. Të dhënat e publikuara kanë treguar për një rritje të përdoruesve të kompjuterëve Mac.
Sipas të dhënave të Net Applications, gjatë muajit dhjetor të vitit që sapo e lamë pas vendin e parë sipas llojit të sistemit operativ ende e mbajnë Windows-at me 88.68 për qind të pjesëmarrjes, pasojnë pronarët e kompjuterëve Mac me 9.63 për qind, derisa në vendin e tretë janë vendosur përdoruesit e kompjuterëve me ndonjë nga distribucionet e Linux, dhe atë me pjesëmarrje prej 0.85 për qind.
Lista është interesante edhe për faktin që dëshmon rritje të përdoruesve të cilët vizitojnë faqet e internetit nëpërmes celularit iPhone, derisa gjendet në vendin e katër me 0.44 për qind të pjesëmarrjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

Rritet numri i përdoruesve të kompjuterëve Mac

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Qendra e forumit :: Kushtet e përdorimit & Lajmërime -