Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Juventus do ta shesë Buffonin për Messin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mix4mix
AdMiNiStRaToR
AdMiNiStRaToR
mix4mix


Age : Registration date : 27/12/2008 Numri i postimeve : 99 RanK : AdMiNiStRaToR

MesazhTitulli: Juventus do ta shesë Buffonin për Messin   Sun Jan 04, 2009 7:30 am

Juventus do ta shesë Buffonin për Messin
Juventusi
e ka marrë me shumë seriozitet transferimin e superyllit të Barcelonës,
Lionel Messi, saqë drejtuesit e Zonjës së Vjetër llogarisin shitjen e
Gianluigi Buffonit për të siguruar shërbimet e argjentinasit.
Edhe
pse disa nga mediat italiane e kishin përshkruar si një “ëndërr të
parealizueshme” planin e Bianconerëve për blerjen e Messit, duket se
kjo ëndërr mund të bëhet realitet.

“Tuttosport” njofton se drejtuesit e Juves janë duke planifikuar
shitjet e portierit më të mirë në botë, Gianluigi Buffon, për të
grumbulluar paratë e nevojshme për blerjen e lojtarit të Barcës.

Barcelona e konsideron Messin të vlefshëm 75 milionë euro, mirëpo në
kontratën e tij shkruan se nëse ndonjë skuadër dëshiron ta blejë atë,
atëherë duhet të paguajë 150 milionë euro.

Pasanikët e Manchester Cityt janë të gatshëm t’i ofrojnë 100 milionë
euro Juventusit për portierin italian dhe në këtë mënyrë bardhezinjtë
do t’i shfrytëzonin këto para për ta blerë Messin- pa dyshim njëri nga
lojtarët më të mirë në botë.

Presidenti i Juves, Giovanni Cobolli Gigli, është duke menduar për
transferimin e argjentinasit, pasi që familja Agnelli që janë sponsorë
të Juves po bëjnë presion për blerjen e Messit.

Mirëpo, problemi i vetëm që do ta pengonte një lëvizje të tillë janë
tifozët e Zonjës së Vjetër. Në bazë të një sondazhi, 52% e tifozëve
dëshirojnë ta mbajnë Buffonin dhe nuk dëshirojnë sakrifikimin e tij për
Messin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Re: Juventus do ta shesë Buffonin për Messin   Mon Jan 05, 2009 12:55 pm

hahahaahh kjo nuk eshte e vertet Very Happy:)

______________________________

THE BEST AC MILAN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net
mix4mix
AdMiNiStRaToR
AdMiNiStRaToR
mix4mix


Age : Registration date : 27/12/2008 Numri i postimeve : 99 RanK : AdMiNiStRaToR

MesazhTitulli: Re: Juventus do ta shesë Buffonin për Messin   Tue Jan 06, 2009 6:43 am

ende nuk dihetpor dihet se MESSit i pelqen JUVENTUSI keto jane te llenat e tij Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content

MesazhTitulli: Re: Juventus do ta shesë Buffonin për Messin   

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Juventus do ta shesë Buffonin për Messin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Diskutime të ndryshme :: Sport -