Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Kush do të jetë golashënuesi më i mirë në Serie A

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mix4mix
AdMiNiStRaToR
AdMiNiStRaToR
mix4mix


Age : Registration date : 27/12/2008 Numri i postimeve : 99 RanK : AdMiNiStRaToR

MesazhTitulli: Kush do të jetë golashënuesi më i mirë në Serie A   Sun Jan 04, 2009 7:35 am

Gara e sivjetme në Serie A për ta fituar titullin e golashënuesit më të mirë duket të jetë më e nxehtë.

Sulmuesi
i Fiorentinës, Alberto Gilardino, është njëri nga pretendentët për
golashënuesin më të mirë të sezonit 2008/2009 në Serie A,Liga
italiane është e njohur më së shumti për lojë defanzive, ndërsa këtë
sezon duket se do të ndodhë ndryshe, pasi që ka kaluar java e
shtatëmbëdhjetë, ndërsa tre sulmues i kanë nga 12 gola të shënuar.

Marco Di Vaio (Bologna), Diego Milito (Genoa) dhe Alberto Gilardino
(Fiorentina) aktualisht prijnë në listën e golashënuesve me nga 12
gola, të ndjekur nga Amauri (Juventus) që ka shënuar 11 gola dhe Zlatan
Ibrahimovic (Inter) me 10 gola të shënuar.

Do të jetë interesant të shikohet se kush do të përfundojë si
golashënuesi më i mirë i sezonit 2008/2009 gjë që do të vendoset muajt
e ardhshëm.

Sezonin e kaluar golashënuesi më i mirë u shpall kapiteni i Juventusit,
Alessandro Del Piero. Kush mendoni se do të ta fitojë titullin
“Capocannoniere”, i cili i jepet golashënuesit më të mirë në Serie A.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

Kush do të jetë golashënuesi më i mirë në Serie A

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Diskutime të ndryshme :: Sport -