Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Internet Explorer i rrezikshëm për përdoruesit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mix4mix
AdMiNiStRaToR
AdMiNiStRaToR
mix4mix


Age : Registration date : 27/12/2008 Numri i postimeve : 99 RanK : AdMiNiStRaToR

MesazhTitulli: Internet Explorer i rrezikshëm për përdoruesit   Sun Jan 04, 2009 7:42 am

Internet Explorer i rrezikshëm për përdoruesit

Përdoruesit e shfletuesit më të popullarizuar të internetit, Internet
Explorer, i rekomandojnë njëri-tjetrit që të kalojnë në ndonjë
shfletues tjetër, derisa të mos rregullohet “vrima” serioze e sigurisë
në këtë që e ka krijuar Microsoft, shkruan BBC.

Sipas mendimit të ekspertëve të internetit, falë kësaj vrime në
softuerë kriminelët mund t’ua marrin përsipër kompjuterin dhe t’ua
vjedhin fjalëkalimet.

Microsoft është duke e hulumtuar këtë problem dhe duke përgatitur një “arnim” urgjent i cili do duhej të rregullonte gabimin.

Nga Microsoft lajmërojnë se më së shpeshti sulmohet versioni i shtatë i
Internet Explorer që është edhe më i shpeshti tek përdoruesit. Mirëpo,
prodhuesit tërheqin vërejtjen se edhe versionet tjera janë
potencialisht të nënshtruara ndaj rrezikut./telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

Internet Explorer i rrezikshëm për përdoruesit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Qendra e forumit :: Kushtet e përdorimit & Lajmërime -