Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter ?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mix4mix
AdMiNiStRaToR
AdMiNiStRaToR
mix4mix


Age : Registration date : 27/12/2008 Numri i postimeve : 99 RanK : AdMiNiStRaToR

MesazhTitulli: Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter ?   Sun Jan 04, 2009 8:30 am

Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter ?

Per kete do të na duhet skripta bigdump.php marim prej 2shared.com/file/3259878/ada90b06/dump.html

Uploadojm fajllat e Vbulletin ne host te ri pos folderit INSTALL i cili nuk na duhet,,,
Pastaj hapim nji folder ne ftp : DUMP dhe mrena shtijm bigdump.php dhe backup.sql (backupin tuaj)
Editojm bigdump.php keshtu :

$db_server = 'localhost'; Japim emrin e serverit te mysql"
$db_name = '95372'; database name ketu
$db_username = '95372'; username i Database
$db_password = '010201'; password i Database

Dhe bojm Chmod krejt fajllat ne fpt ne 777 ( preferoj ne FileZilla Client)

Dhe pastaj kështu www.hostijuaj.com/dump/bigdump.php

Zgjedhim backup.sql dhe shkojm tek START IMPORT pas disa minuta Backupi juaj u importua ne forumin e ri...
Pastaj hostijuaj.com/install/upgrade.php next next edhe kryhet
(kisha preferuar qe fajllat e VB qe i keni pas ne forumin tjeter ti
shtini ne hostin e ri qe tju largoheni disa problemeve qe mund tju dalin

__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter ?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Bulletin board dhe CMS :: vBulletin :: vB Mësime -