Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Instalo Ranks (Gradat)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mix4mix
AdMiNiStRaToR
AdMiNiStRaToR
mix4mix


Age : Registration date : 27/12/2008 Numri i postimeve : 99 RanK : AdMiNiStRaToR

MesazhTitulli: Instalo Ranks (Gradat)   Sun Jan 04, 2009 8:32 am

1.Shkon ne FTP edhe i bon upload ne folderin images
2.Pastaj ne Folderin Images do te paraqiten shum foldera e fajlla,por ti hyn ne folderin Ranks
3.Aty i bon paste ranks edhe del prej FTP

Kur ti mbarojm kto 3 hapat e par duhet te shkojm kshtu

1.Pasi qe i kemi perfunduar 3 hapat e par shkojm ne panel
2.Pastaj shkojm ne User Ranks
3.Pasi qe te klikojm ne User Ranks Duhet te Klikojm Aty ku shkrun "Ad New User Rank"
4.Kur ta perfundoni hapin e Nr.3 do te dal nje si pjes e faqes ku do te jene do te dhena
5.Kur te celet kjo e hapit Nr.4 Klikoni ku doni cilin Usergroup Me ja vendos Rank
6.Une Ne Usergroup Kur doli psh e morra Administrators
7.Ajo dmth asht grad speciale,pra ja bom kshtu atyre me posht

Quote:
Minimum Posts 0
Stack Rank Yes
Display Type If Display Group=This Group
8.Pastaj aty ku asht "User Rank File Path",e shkruani lokacionin e ranks qe gjendet ne FTP
9.DMTH i bjen kshtu nese i kini kryar 3 hapat e par,lokacioni duhet me kan kshtu

Quote:
images/ranks/emri.gif
Aty ku shkrun EMRI duhet tja boni emrin e ranks si quhet ne FTP!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

Instalo Ranks (Gradat)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Bulletin board dhe CMS :: vBulletin :: vB Mësime -