Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Hakerët shqiptarë u hakmerren atyre serbë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Hakerët shqiptarë u hakmerren atyre serbë   Fri Jan 09, 2009 5:43 am

“Mos hyni në Lojë nëse nuk dini me lujt Lojen” – është porosia të cilën hakerët e grupit “Albanian and Kosova Hackers Group”, ua kanë përcjellë hakerëve serbë – në faqen zyrtare të Ministrisë së Minierave dhe Energjetikës të Serbisë.Hakerët shqiptarë nga “Albanian and Kosova Hackers Group”, në këtë mënyrë ua kanë kthyer “borxhin” hakerëve serbë – që ishin paraqitur si grupi “CoNsT”, e të cilët të mërkurën dhe të enjten kanë sulmuar ueb-faqen e Entit të Statistikës së Kosovës dhe atë të Ministrisë së Energjisë dhe Minierave – dhe kishin shkruar parulla të llojit, “Kosova është zemra e Serbisë”.
“Boni selam grupit ‘CoNsT’ dhe thuani mos t'jau djegum sikur ‘UJC’-es. KHG ala nuk ka dek, mos na detyroni me ju kthy zanatit te vjeter ;-)”, kanë porositur hakerët kosovarë, “kolegët” e tyre serbë.
Hakerët shqiptarë kohëmë parë kishin thyer ueb-faqen e presidenti serb Boris Tadiq – që ishte përdorur gjatë fushatës zgjedhore në Serbi – pastaj ueb-faqet e disa ministrive, medieve dhe firmave serbe. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net
mix4mix
AdMiNiStRaToR
AdMiNiStRaToR
mix4mix


Age : Registration date : 27/12/2008 Numri i postimeve : 99 RanK : AdMiNiStRaToR

MesazhTitulli: Re: Hakerët shqiptarë u hakmerren atyre serbë   Sun Jan 18, 2009 4:34 am

KHG the best Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

Hakerët shqiptarë u hakmerren atyre serbë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Qendra e forumit :: Kushtet e përdorimit & Lajmërime -