Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Sony Vaio P – ultra laptop

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Sony Vaio P – ultra laptop   Fri Jan 09, 2009 5:49 am

Kompania japoneze Sony ka paraqitur versionin e ri të ultra laptopit Vaio me shenjën dalluese "P".
Kompjuteri është i pajisur me procesorin e kompanisë Intel i cili punon në 1.33 GHz, për ruajtje të dhënave shfrytëzon diskun e fortë prej 60 gigabajt apo SSD (Solid State Drive) prej 128 gigabajt, e në të gjenden edhe një varg hyrje/daljesh si portet USB, dalja VGA si dhe qasjet MS e SD.
Ekrani i këtij laptopi është i madhësisë 8 inç dhe ofron pamje në rezolucion të madh prje 1.600 x 768 piksela. Sistemi operativ me të cilin punon ky laptop është Windows Vista.
Çmimi i laptopit Sony Vaio P sillet në mes 900 e 1.500 dollarëve amerikanë, për dallim nga modeli të cilin e zgjidhni dhe komponentët të cilët gjenden në të./telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

Sony Vaio P – ultra laptop

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Qendra e forumit :: Kushtet e përdorimit & Lajmërime -