Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Dhjetë vitet e fundit më pak të sëmurë nga kanceri në SHBA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Dhjetë vitet e fundit më pak të sëmurë nga kanceri në SHBA   Wed Dec 24, 2008 1:15 pm

Dhjetë vitet e fundit më pak të sëmurë nga kanceri në SHBA
Instituti amerikan për luftën kundër kancerit të martën ka njoftuar se në bazë të të dhënave më të reja, është hera e parë që në SHBA vërehet rënie e numrit të sëmurëve me kancer.
Hulumtimi amerikan ka përfshirë periudhën e fundit dhjetëvjeçare (nga viti 1998), ndërsa rënia e numrit të sëmurëve meshkuj dhe femra është vlerësuar për 0.8 %.

Zvogëlimi i rasteve me kancer është vërejtur te të gjitha llojet e kancerit, ndërsa vdekshmëria nga kanceri tash e disa vite është në rënie, falë intervenimit të hershëm dhe terapisë adekuate
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

Dhjetë vitet e fundit më pak të sëmurë nga kanceri në SHBA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Shkencat natyrore :: Biologjia -