Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

RUMUNIA...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: RUMUNIA...   Wed Dec 24, 2008 2:42 pm

238.391km2,22.3 milionë banorë,94banorë/km2,kryeqyteti Bukureshti me 2 milionë banorë.Rumania eshte shtet i Evropes Juglindore,vend i naftes dhe i misrit,i maleve,dhe i ultesirave.Klima e Rumanisë eshte kontinentale, por ne anen lindore eshte me vera te nxehta e dimra shumë te ftoht,kurse ana perendimore ka diqka me shum reshje dhe dimrat i ka me te butë,sasia e reshjeve leviz mes 400-600 mm.
lumenjt burojn ne Karpate dhe ne Alpet Transilvane dhe rrjedhin ne 3 drejtime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

RUMUNIA...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Shkencat natyrore :: Gjeografia -