Malesia Security Team


 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

 

Maqedonia...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
mst
WeBMasteR
WeBMasteR
mst


Age : Registration date : 21/12/2008 Numri i postimeve : 335 RanK : WebMasteR

MesazhTitulli: Maqedonia...   Wed Dec 24, 2008 2:44 pm

25.713km2,2.038 milionë banorë,79banorë/km2.Kryeqytet e ka Shkupin 444mijë banorë.Maqedonia ka poziten me jugore te Rep. te ISH-JUGOSLLAVISë .Kufizohet me Kosoven,Serbinë,Bullgarinë,Greqinë dhe Shqiperinë.Neper te kalon autostrada BEOGRAD-NISHë-SHKUP-SELANIK,qe lidh Maqedoniin me Detin Egje.
Mqedonia mund te dalë ne Detin Adriatik permes Shqiperis neper rruge e dikurshme "via egnatia",tash korridori VII-të i cili del ne Durrës.Permes korridorit VIII te lidhet edhe me Bullgarinë,Detin e Zi dhe Turqinë,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://mst-crew.albanianforum.net

Maqedonia...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Malesia Security Team :: Shkencat natyrore :: Gjeografia -